Katlanır Cam Sistemleri


Damlalıklı Katlanır Cam serisi:

Damlalıklı cam balkon sisteminde, 3,5 mm profil et kalınlığına sahip kasa profili kullanılmakta olup rulman yürüme yolu alüminyum et kalınlığı 5 mm' dir.Sistemde özel kanat profilleri sayesinde 8 mm ve 10 mm lik temperli camlar kullanılmasına imkan sağlamaktadır.

Cam balkon sistem yüksekliğinin 2200 mm' yi aşdığı projelerde 10 mm lik temperli cam kullanılmakta ve alüminyum profil et kalınlığın fazla olması avantajı ile yükselik 2700 mm' ye kadar uygulanabilmektedir.

Düşey birleşimlerde UV dayanımlı contalar çift taraflı kullanılarak, camların birbirine daha sıkı tutmasını ve cam birleşim bölgelerindeki yalıtımı en üst seviyeye çıkarmayı sağlar. İçeri sızabilecek % 2 oranında su, damlalık profili ile tutularak özel tahliye sistemi ile dışarıya tahliye edilmesi damlalıklı sistemi öne çıkaran en başlı nedendir.

Damlalıklı cam balkon sisteminin yaklaşık m² ağırlığı 22 kg / m² olmakla birlikte, sistemin ana taşıyıcı rulmanları 4 x 4 taşıma sistemine göre dizayn edilmiştir. Kullanılan tekerlerin taşıyıcı gövdesi paslanmaz çelik olup, rulman yüzeyi polyemid ile kaplıdır. Tekerler içerisinde sistemin hareketini sağlayan rulmanlar NSJ marka ithal rulman kullanılmakta olup, her türlü hava şartlarına, toz ve yağmur suyuna karşı dayanıklıdır. Alüminyum profil et kalınlığının 3,5 mm olması , 14 m² (308kg) cam sistemininin komple tek tarafa toplanabilmesini ve uzun yıllar sistemin uygulandığı, teras kapatma, balkon camlama ve kış bahçelerinde sorunsuz ve rahat çalışmasına olanak sağlar.


katlanır cam sistemleri

Eşikli-Eşiksiz Sürme Serisi

Yana Kayar Sistem (Sürme Cam Sistemi) adından anlaşılacağı gibi kasa üzerinde yer alan raylar ile bu raylar üstünde yer alan camların yatay olarak ilerlemesiyle balkon, iç mekânlarda daralmaya sebep vermemektedir.

Bunun yanı sıra bu sistemde “eşik” bulunmamaktadır; bu da sistemin uygulandığı zemin ile tamamen aynı hizada olmasını sağlaması açısından kullanışlıdır. Eşiksiz Sürme Sistemde istenildiği kadar Kanat sayısı uygulanabilir.Eşiksiz Sürme seri Sistemimizin teknik yapısı hem 8mm hem de 10mm temperli tek cam ve lamine cam kullanımı için uygundur. Darbeye dayanıklı temperli cam olduğu için kırılma halinde tehlike arz etmez. Dar balkonlarda balkon alanını aynen korumaktadır. Balkona giriş/çıkış noktalarına engel olmaz. Alt kısımlarında kullanılan rulmanlar vasıtası ile kolaylıkla ve sessiz olarak çalışır. Kanatlarda kullanılan Ara (Çekme) Kapaklar ile Camlar istenilen yere toplanır.